ویدیو درس معماری کامپیوتر

زمان برگزاری: بعد از ثبت‌نام، ویدیو را از داشبورد کافه تدریس می‌توانید دانلود کنید هزینه کلاس: ۹۰۰ هزار تومان    ۶۳۰ هزار تومان    جشنواره کوله پشتی بهار

مدت: ۶۰ ساعت بعد از ثبت نام، ویدیو در همین صفحه قرار می‌گیرد و میتوانید مشاهده کنید.
فیلم این دوره قابل دانلود است و روی یک سیستم و تحت سیستم عامل ویندوز به تعداد دفعات نامتناهی قابل پخش است.
 

توضیحات

* معماری کامپیوتر به چگونگی کارکرد، طراحی و ساخت اجزای کامپیوتر می‌پردازد. این درس در کنار درس‌هایی مانند ساختمان داده و شبکه و ... از دروس بسیار مهم و پایه‌ای برای تمامی دانشجویانی است که می‌خواهند بصورت آکادمیک در این رشته فعالیت کنند. به تمام دانشجویانی که می‌خواهند در رشته کامپیوتر به جایگاه‌های بالایی برسند توصیه اکید می‌کنیم که مفاهیم درس معماری کامپیوتر را به خوبی فرا گیرند. در کنکور ارشد کامپیوتر از درس معماری کامپیوتر ۱۲ تست مطرح می‌شود. متاسفانه در این درس کتاب مناسبی در کشور وجود ندارد و کتاب‌های کنکور دارای غلط‌های بسیار جدی هستند. معماری کامپیوتر یکی از نمره بیار ترین دروس کنکور ارشد کامپیوتر است و بنابراین تاثیر بسزایی در رتبه دانشجویان دارد. هر ساله بسیاری از دانشجویان ما معماری کامپیوتر را ۱۰۰ می‌زنند، به جرات می‌توان گفت که اکثر دانشجویانی که برای درس معماری کامپیوتر وقت می‌گذارند و مراحل آموزش معماری کامپیوتر را درست سپری می‌کنند، به حداقل ۸۰ درصد سوالات این درس براحتی پاسخ می‌دهند. البته توجه کنید که حتما باید در کنار فیلم معماری کامپیوتر، فیلم نکته و تست معماری کامپیوتر را هم تماشا کنید، دانش شما با نکته و تست کامل خواهد شد، فیلم‌های نکته و تست این درس به شدت کامل هستند و حدود ۳۸۰ تست در این نکته و تست حل شده است. حتما پس از پایان هر فصل طی یک الی دو هفته نکته و تست مربوط به آن فصل را تماشا کنید.

سرفصل ویدیوی معماری کامپیوتر به شرح زیر است:
۱- محاسبات (سیستم اعداد، ممیز شناور، جمع و ضرب و تقسیم)
۲- زبان توصیف سخت افزار
۳- معماری پردازنده ها و ساخت پردازنده
۴- حافظه ها
۵- کارایی پردازنده ها
۶- موازات و پایپلاین
۷- طراحی واحد کنترل
۸- ورودی و خروجی

متاسفانه در اکثر دانشگاه‌های کشور چندین مشکل در ارائه این درس وجود دارد. مشکل اول این است که در دانشگاه‌ها سرفصلی که وزارت علوم برای کنکور اعلام کرده بطور کامل تدریس نمی‌شود و یا اگر درس داده شود بصورت روان و به نحوی که همه دانشجویان به سادگی متوجه شوند انجام نمی‌شود، که اتفاقا اکثر سوالات نیز از همین مباحث است. مشکل دوم این است همان مباحثی هم که تدریس می‌شود بصورت صفر تا صد و با جزییات زیاد و بصورت کنکوری تدریس نمی‌شود و بنابراین دانشجویان توانایی حل تست‌های کنکور را پیدا نمی‌کنند. آموزش دوره معماری کامپیوتر بصورت صفر تا صد است و تمامی مطالب از ساده به سخت گفته شده‌اند و تمامی دانشجویان کشور چه آن‌هایی که حتی رشته کامپیوتر نبوده‌اند و چه دانشجویان قوی دانشگاه‌های شریف و تهران و ... می‌توانند بهره زیادی از دوره‌ی معماری کامپیوتر ببرند.